понеділок, 10 вересня 2018 р.

Бібліотека-дім твоїх друзів

Першокласники в шкільній бібліотеці
Знайомство з бібліотекою ,правила спілкування з книгою



У давнину бібліотеки називали «дім життя», «притулок мудрості», «аптека для душі». Чому?
 Тому що в бібліотеці знаходиться найдорожчий скарб – книги. У великому місті або маленькому селі ти можеш стати читачем бібліотеки. Слово «бібліотека» – грецького походження, а перекладається так: «бібліо» – книга, «тека» – «зберігання». Отож, традиційне значення слова «бібліотека» – колекція книг або приміщення, де зберігаються книги.
Бібліотека – це цілий комплекс підрозділів, що спільно працюють для того, щоб тобі тут було завжди комфортно й цікаво читати, творити, проводити вільний час. Сьогодні ти дізнаєшся лише про деякі з відділів бібліотеки. Отже, давай знайомитися.
Після прочитання книжки, взяті на абонементі, треба обов'язково повернути, тому що їх чекають інші діти. Прочитана книга здається тільки особисто бібліотекарю! Ні в якому разі не став її на полицю самостійно. Підрозділ бібліотеки, де видаються книги додому, називається абонементом.


Література з читального залу додому не видається. Видання, представлені в бібліотеці в одному примірнику, можуть знадобитися читачам у будь-який час, тому користуватися ними можна тільки в читальному залі бібліотеки. Це можуть бути енциклопедії, словники, довідники, газети та журнали, цінні або рідкісні книжки.
В бібліотеці дуже багато книжок і журналів. Вони складають книжковий фонд. Хто допоможе тобі розібратися в ньому? Звичайно ж, працівник бібліотеки – бібліотекар. Він чудово знає літературу, може порадити нову книжку, підтримати розмову про прочитане, знайти для тебе цікаві заняття. Бібліотекар – твій друг. Він допомагає читачам.
Читача бібліотеки сьогодні називають КОРИСТУВАЧЕМ, адже він користується бібліотечним фондом, відвідує різноманітні заходи, бере участь у роботі гуртків та клубів бібліотеки.
Своєчасно повертай книги у бібліотеку. Пам’ятай, що їх чекають інші читачі. Будь ввічливим з працівниками та відвідувачами бібліотеки. Дотримуйся порядку, не заважай іншим читачам. Поводься з книгами акуратно. Бережи їх. Книжки, які ти взяв переглянути, став на місце або клади на стіл бібліотекаря. Пам’ятай: кожна книжка в бібліотеці має своє місце. Якщо поставити її в інше – книжку важко буде знайти. Не соромся задавати питання, які в тебе виникають при відвідуванні бібліотеки.
Читати книжку під час їжі. Брати книжку брудними руками. Писати та малювати на її сторінках. Перегинати книжку. Загинати сторінки книги. Вирізати малюнки. Вкладати між сторінок зайві предмети: олівці, ручки.Книги потрібно поважати – берегти та дбайливо до них ставитись, щоб їх змогли прочитати інші діти. Дуже приємно спілкуватися з книжкою, коли вона чистенька та охайна. Подивись на свої книжки. Як вони виглядають? Пам’ятай, що не можна: Слинити пальці, коли перегортаєш сторінки. Користуйся закладкою! Переглянь відео та дізнайся, як зробити закладку власноруч https://www.youtube.com/watch?v=qBMUOGcohz8;
https://www.youtube.com/watch?v=SSRFgDU-ccY

Бібліотека – це дім, де живуть книги. Абонемент – це місце в бібліотеці, де видають книги додому. Читальний зал – це спеціально обладнане приміщення в бібліотеці, де читають книги, журнали, газети. Читач – це людина, яка читає книги. 

Тут книжечки зібрались й поміж собою гомонять.
 Журнали різнобарвні з газетами лежать.
 Тут в тиші та спокої уроки дітки вчать.
 Цей ніжний шелест сторінок захоплює, вражає. 
Тут кожен учень новий світ для себе відкриває.
 Милують всіх плакати і вабить картотека,
 бо це… БІБЛІОТЕКА 
Дітям про професії / Я. Підлужна, Д. Тимоніна .

«Бібліотека – це той храм, де завжди народжується і зберігається духовність» (український педагог, письменник В. Сухомлинський) «Ріднити людей з книгою, відкривати їм красу і силу слова – що може бути достойнішим» (український письменник О. Гончар) «Моя батьківщина там, де моя бібліотека» (письменник і вчений Е. Ротердамський) «Бібліотеки – це скарбниці всіх багатств людського духу» (німецький філософ, бібліотекар Бібліотеки герцога Августа Г. Лейбніц) «...В центрі уваги хай буде вічний трудівник - Бібліотекар. Хай навколо нього обертається “Бібліотечна планета”» (український літературознавець І. Дзюба) «Читання – самостійне плавання в морі знань» (український педагог, письменник В. О. Сухомлинський) «Є тільки один спосіб стати культурною людиною – читання» (французький письменник А. Моруа).

Немає коментарів:

Дописати коментар